Printable version

Fixtures & Results

Summer 2019

Fixtures and Results can only be entered by captains (or a nominated player) for each team. You must be registered on this site to do this.- And once registered you must wait for confirmation.
Only the captain/nominated player of the team can enter/edit the fixtures,

ALL SIGNED WINTER LEAGUE SCORECARDS to be sent in to:
Linda Wickings - 51 Chestfield Road, Chestfield, Whitstable, Kent. CT5 3LD
Or e-mail to: lwickings@gmail.com


May 19
Mon 13   Treble Trouble 0-4
(Dbls 1-2)
Burns Knights Report
  Cheesy Boys 2-2
(Dbls 2-0)
The Jokers Report
  Crab and Wrinkle vs. Hobgobliners 7:30pm
Tue 14   Phoenix Spinners 3-1
(Dbls 2-1)
Rocking Roosters Report
Wed 15   Rockstars 4-0
(Dbls 2-0)
Gryffin Dor Report
  Up for a challenge 2-2
(Dbls 1-2)
Girl Fridays Report
  Wickedly Sharp vs. Magnum Force 7:30pm
  Istead United vs. Bay Grays 7:30pm
Thu 16   Caz and Dave 4-0
(Dbls 2-1)
Doodle Dashers Report
  Calder Hall 3-1
(Dbls 2-0)
Linbar Report
  *BYE* 0-4
(Dbls 1-2)
Pheasant Pluckers Report
Tue 21   Bay Grays vs. Phoenix Spinners 7:30pm
  Gryffin Dor vs. Cheesy Boys 7:30pm
Wed 22   The Jokers vs. Calder Hall 6:30pm
  Pheasant Pluckers 2-2
(Dbls 0-2)
Crab and Wrinkle Report
  Rocking Roosters vs. Magnum Force 7:30pm
  Ynotus 4-0
(Dbls 2-0)
Istead United Report
Thu 23   SALT vs. Treble Trouble 6:30pm
  Burns Knights vs. *BYE* 7:30pm
  Hobgobliners vs. Fruit Bats 7:30pm
  Wickedly Sharp vs. Caz and Dave 7:30pm
  Girl Fridays vs. Rockstars 7:30pm
Mon 27   Fruit Bats vs. Pheasant Pluckers 7:30pm
Tue 28   Cheesy Boys vs. Girl Fridays 6:30pm
  Phoenix Spinners vs. Ynotus 7:30pm
Wed 29   Crab and Wrinkle vs. Burns Knights 7:30pm
  Caz and Dave vs. Rocking Roosters 7:30pm
  Magnum Force vs. Bay Grays 7:30pm
  Doodle Dashers vs. Wickedly Sharp 7:30pm
Thu 30   *BYE* vs. SALT 7:30pm
  Calder Hall vs. Gryffin Dor 7:30pm
  Linbar vs. The Jokers 7:30pm
June 19
Mon 3   Simon Rudland / Jake Coombes vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
Tue 4   Treble Trouble vs. *BYE* 7:30pm
  Gryffin Dor vs. Linbar 7:30pm
Wed 5   Up for a challenge vs. Rockstars 6:30pm
  Bay Grays vs. Caz and Dave 7:30pm
  Ynotus vs. Magnum Force 7:30pm
  Istead United vs. Phoenix Spinners 7:30pm
Thu 6   SALT vs. Crab and Wrinkle 6:30pm
  Burns Knights vs. Fruit Bats 7:30pm
  Rocking Roosters vs. Doodle Dashers 7:30pm
  Girl Fridays vs. Calder Hall 7:30pm
Mon 10   Fruit Bats vs. SALT 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
Tue 11   Cheesy Boys vs. Up for a challenge 6:30pm
Wed 12   The Jokers vs. Gryffin Dor 6:30pm
  Crab and Wrinkle vs. Treble Trouble 7:30pm
  Caz and Dave vs. Ynotus 7:30pm
  Magnum Force vs. Istead United 7:30pm
  Doodle Dashers vs. Bay Grays 7:30pm
Thu 13   Hobgobliners vs. Pheasant Pluckers 7:30pm
  Wickedly Sharp vs. Rocking Roosters 7:30pm
  Linbar vs. Girl Fridays 7:30pm
Mon 17   Simon Rudland / Jake Coombes vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
Tue 18   Treble Trouble vs. Fruit Bats 7:30pm
  Bay Grays vs. Wickedly Sharp 7:30pm
  Phoenix Spinners vs. Magnum Force 7:30pm
Wed 19   Up for a challenge vs. Calder Hall 6:30pm
  Ynotus vs. Doodle Dashers 7:30pm
  Istead United vs. Caz and Dave 7:30pm
  Rockstars vs. Cheesy Boys 7:30pm
Thu 20   Burns Knights vs. Hobgobliners 7:30pm
  *BYE* vs. Crab and Wrinkle 7:30pm
  Girl Fridays vs. The Jokers 7:30pm
Mon 24   Fruit Bats vs. *BYE* 7:30pm
  Simon Rudland / Jake Coombes vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm
Tue 25   Gryffin Dor vs. Girl Fridays 7:30pm
Wed 26   Caz and Dave vs. Phoenix Spinners 7:30pm
  Doodle Dashers vs. Istead United 7:30pm
Thu 27   Pheasant Pluckers vs. Burns Knights 7:30pm
  Hobgobliners vs. SALT 7:30pm
  Wickedly Sharp vs. Ynotus 7:30pm
  Rocking Roosters vs. Bay Grays 7:30pm
  Calder Hall vs. Rockstars 7:30pm
  Linbar vs. Rockstars 7:30pm
  Linbar vs. Up for a challenge 7:30pm
July 19
Mon 1   Simon Rudland / Jake Coombes vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
Tue 2   Cheesy Boys vs. Calder Hall 6:30pm
  Treble Trouble vs. Hobgobliners 7:30pm
  Phoenix Spinners vs. Doodle Dashers 7:30pm
Wed 3   The Jokers vs. Up for a challenge 6:30pm
  Crab and Wrinkle vs. Fruit Bats 7:30pm
  Magnum Force vs. Caz and Dave 7:30pm
  Ynotus vs. Rocking Roosters 7:30pm
  Istead United vs. Wickedly Sharp 7:30pm
Thu 4   SALT vs. Pheasant Pluckers 6:30pm
Mon 8   Simon Rudland / Jake Coombes vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm
  Mike Howard / Dave Emery vs. Ian Mileham / Ben Greenwood 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
Tue 9   Bay Grays vs. Ynotus 7:30pm
  Gryffin Dor vs. Up for a challenge 7:30pm
Wed 10   Pheasant Pluckers vs. Treble Trouble 7:30pm
  Doodle Dashers vs. Magnum Force 7:30pm
Thu 11   The Jokers vs. Rockstars 6:30pm
  Burns Knights vs. SALT 7:30pm
  Hobgobliners vs. *BYE* 7:30pm
  Wickedly Sharp vs. Phoenix Spinners 7:30pm
  Rocking Roosters vs. Istead United 7:30pm
  Linbar vs. Cheesy Boys 7:30pm
Mon 15   Simon Rudland / Jake Coombes vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Simon Hillier / Sharon Clarke vs. Ron Rowley / Andy Roberts 7:30pm
  John Glass / Mike Chapman vs. Ian Gordon / Henry Mileham 7:30pm
  Matt Leete / Jack Roberts vs. Mike Howard / Dave Emery 7:30pm
  Ian Gordon / Henry Mileham vs. Matt Leete / Jack Roberts 7:30pm
  Ron Rowley / Andy Roberts vs. John Glass / Mike Chapman 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Simon Rudland / Jake Coombes 7:30pm
  Ian Mileham / Ben Greenwood vs. Simon Hillier / Sharon Clarke 7:30pm

Remember me and or Register